Dobrovolnictví pro ochotné pomocníky

Dobrovolnictví úvodní foto web
Naším posláním je vysílání dobrovolníků v rámci dlouhodobé a krátkodobé dobrovolnické služby do jednotlivých zařízení Diakonie Západ a dceřiné společnosti Možnosti tu jsou o.p.s. Dobrovolník si vybírá zařízení a činnost, do které má chuť přispět svou aktivitou. Program se zabývá vyhledáváním, školením a koordinací dobrovolníků. Současně se snaží šířit myšlenku dobrovolnictví mezi širokou veřejnost.

Kde službu poskytujeme

Dobrovolnictví pro ochotné pomocníky
Americká 29
dobrovolnik@diakoniezapad.cz
Pondělí: 9:00-17:00
Úterý: 9:00-17:00
Středa: 9:00-17:00
Čtvrtek: 9:00-17:00
Pátek: 9:00-17:00
Sobota: Zavřeno
Neděle: Zavřeno

Informace pro uživatele

Jak pomáháme

Posláním dobrovolnického programu je vysílání dobrovolníků v rámci dlouhodobé a krátkodobé dobrovolnické služby do jednotlivých zařízení Diakonie Západ a dceřiné společnosti Možnosti tu jsou o.p.s.

Dobrovolníci se stávají nedílnou součástí jednotlivých služeb, jsou pro ně velkým přínosem a pomáhají ke zkvalitnění života klientů, kteří vyhledávají naše služby.

Cílem dobrovolnického programu je zajistit docházení dobrovolníků do zařízení jednotlivých služeb Diakonie Západ.

Přítomnost a zapojení dobrovolníků do chodu těchto zařízení vnímáme jako velmi pozitivní zejména z pohledu našich klientů. Jedním z cílů poskytovaných služeb je pomoci klientům, aby se zamýšleli nad svou budoucností – nad tím, co si přejí, čemu se chtějí věnovat - a na základě toho měli možnost naučit se, nebo zdokonalit ty dovednosti a návyky, které potřebují k tomu, aby mohli svá přání realizovat. Přítomnost dobrovolníků tomuto napomáhá. Naši dobrovolníci se zapojují do volnočasových a vzdělávacích aktivit. Cílem je stimulovat a zároveň sociálně aktivizovat naše klienty. Přítomnost dobrovolníků znamená pro naše klienty možnost setkat se s někým novým, něco se naučit nebo jen příjemně a smysluplně strávit čas.

Dobrovolnictví realizujeme pouze v souladu s těmi to zásadami:

• Dobrovolníkem se může stát každá fyzická osoba starší 15 let, trestně bezúhonná a zdravotně způsobilá vykonávat danou dobrovolnickou činnost.
  • Žádné zbytečné požadavky: Na dobrovolníky si neklademe žádné speciální požadavky, co se týče vzdělání nebo předchozích zkušeností. Tomu, kdo nemá zkušenosti s cílovou skupinou v dané službě, přináší Dobrovolnictví v naší organizaci nejen dobrý pocit z činnosti ve prospěch druhých, ale především novou zkušenost v přímé práci s lidmi, v sociální oblasti a zážitek dobrého kolektivu.
  • Osobní rozvoj: Klademe důraz na to, aby dobrovolník nejen dával, ale také aby si něco ze svého působení v Diakonii Západ odnášel, a to kromě dobrého pocitu také nové zkušenosti a třeba i jiný pohled na život.
  • Dobrý pocit: Je pro nás důležité, aby se ve své činnosti dobrovolník cítil dobře, proto má například možnost využít konzultace pro dobrovolníky nebo přejít do jiné služby.
  • Úcta: Dobrovolníků si vážíme, oceňujeme je a motivujeme do další dobrovolnické činnosti.
Řídíme se hodnotami

Základní principy poskytování dobrovolnictví vycházejí z hodnot DČCE:

• milosrdenství
  • společenství
  • fortelnost
  • naděje
Kde nás najdete

Dobrovolnictví pro ochotné pomocníky je dobrovolnický program, jehož smyslem je v Plzeňském kraji vyhledávat a začleňovat dobrovolníky do jednotlivých služeb Diakonie Západ, a to dle zájmů dobrovolníků a potřeb našich služeb.

Dobrovolnictví pro ochotné pomocníky Plzeň

Působnost: program funguje na území Plzeňského kraje

Adresa: Americká 29, 301 00 Plzeň

E-mail: dobrovolnik@diakoniezapad.cz

Koordinátor dobrovolníků: Barbora Bláhovcová

Provozní doba: osobní schůzky je nutno sjednat předem telefonicky nebo emailem

Náš tým

Barbora Bláhovcová

koordinátor dobrovolníků

E-mail: dobrovolnik@diakoniezapad.cz

Fotografie dobrovolnictví
Podporují nás

DĚKUJEME VŠEM NAŠIM PODPOROVATELŮM ZA TO, ŽE DÍKY NIM MŮŽEME POMÁHAT A ŘEŠIT ZAJÍMAVÉ PROJEKTY!

mvcr

Hlavním podporovatelem programu Dobrovolnictví pro ochotné pomocníky je Ministerstvo vnitra České republiky.

PK nové logo

Program Dobrovolnictví pro ochotné pomocníky je podpořen Plzeňským krajem v rámci projektu "Dobrovolníci v síti".

PP

Program Dobrovolnictví pro ochotné pomocníky je podpořen Městem Plzeň přes odbor sociálních služeb.

Plzeň 3

Městský obvod Plzeň 3 i v roce 2023 poskytl finanční dotaci na podporu projektu DOBROVOLNÍCI DOUČUJÍ.

JaT

Nadace J+T podpořila v období 3/2022 až 2/2023 komplexní služby Diakonie Západ pro lidi zasažené válkou na Ukrajině.

Logo nadace EPCG

Nadace EP Corporate Group v roce 2024 finančně podpořila projekt Dobrovolníci seniorům - společný čas k nezaplacení.

Za podporu opravdu moc děkujeme!

Pokud Vás náš program zaujal, podpořte naše aktivity např. zasláním jakékoli finanční částky na náš účet:

9339 9339 / 0800 pod variabilním symbolem 25

Aktuální nabídka dobrovolnictví

Stálá nabídka
  • Adite pro náhradní rodiny – doučování
  • Jubilata pro osoby potřebující péči v Nýřanech a Dobřanech – hraní společenských her, čtení, drobné vyrábění, poslech hudby.
  • Domov Radost v Merklíně – pomoc při volnočasových a aktivizačních činnostech pro klienty.

V případě zájmu o dobrovolnictví se na nás obracejte například prostřednictvím emailu dobrovolnik@diakoniezapad.cz.

Trpělivý dobrovolník do Dobřan

Do služby Jubilata pro osoby potřebující péči v Dobřanech hledáme dobrovolníka:

Klientka potřebuje k sobě velmi trpělivého člověka, respektujícího její tempo, který se orientuje v moderních technologiích (obsluha tabletu s android systémem), ale zároveň umí ovládání klientce jednoduše vysvětlit a vést ji.

V případě zájmu kontaktujte Barboru Bláhovcovou na emailu dobrovolnictvi@diakoniezapad.cz nebo na tel. čísle 739 946 604.

Rychlý

Naše příběhy