Pírko pro osoby s postižením

Úvodní foto Pírko web
Dáváme možnost načerpat nové síly lidem, kteří v rodině pečují o zdravotně postiženého.
Naši pracovníci zajišťují krátkodobé pobyty pro lidi s poruchou autistického spektra a s mentálním postižením v pokojích s nepřetržitou péčí.

Kde službu poskytujeme

Pírko pro osoby s postižením Merklín
Merklín 194
Merklín u Přeštic
pirko@diakoniezapad.cz
Pondělí: Celodenní provoz
Úterý: Celodenní provoz
Středa: Celodenní provoz
Čtvrtek: Celodenní provoz
Pátek: Celodenní provoz
Sobota: Celodenní provoz
Neděle: Celodenní provoz

Informace pro uživatele

Jak pomáháme

Vize

Poslání

Posláním odlehčovací služby Pírko pro osoby s postižením je nabídnout časově omezené pobyty lidem s postižením a umožnit tak o ně pečujícím osobám bez obav načerpat nové síly nebo si v klidu vyřešit osobní záležitosti.

Cíle

Klient služby má zajištěnou 24 hodinovou péči, která vychází z jeho potřeb a zachovává aktuální míru jeho schopností, dovedností a návyků. Klient má možnost volby trávení volného času, jsou mu nabízeny společenské zážitky, volnočasové aktivity, sportovní vyžití. Klient je obohacen o zkušenost soužití v kolektivu vrstevníků a získá zkušenost z pobytu mimo svoji rodinu. Průběh poskytované služby vede k duševní pohodě klienta.

Komu pomáháme

Jsme tu pro nejen pro lidi s těžším mentálním postižením nebo s poruchou autistického spektra ve věku od 15 do 64 let, ale hlavně pro jejich blízké pečující osoby, které potřebují na omezenou dobu zajistit 24 hodinovou péči pobytovou formou pro ty, o které pečují.

Okruh osob, kterým je služba určena

• osoby s kombinovaným postižením
  • osoby s mentálním postižením
  • osoby se zdravotním postižením

Cílovou skupinou poskytované služby jsou lidé s mentálním postižením bez kombinace se smyslovým postižením, lidé se zdravotním a kombinovaným postižením od 15 do 64 let, kteří v důsledku svého postižení potřebují zajistit 24 hodinovou péči druhé fyzické osoby, protože jejich pečující osoba ji na omezenou dobu potřebuje zajistit formou pobytu v zařízení.

Řídíme se hodnotami

Základní principy poskytování naší sociální služby vycházejí z hodnot DČCE:

• milosrdenství
  • společenství
  • fortelnost
  • naděje
Kde nás najdete

Služba Pírko pro osoby s postižením poskytuje své služby v klidné lokalitě na okraji obce Merklín u Přeštic, mohou ji ovšem využít lidé z celé České republiky.

Pírko pro osoby s postižením Merklín
Působnost: celá ČR, služba je umístěna v domácnostech Domova Radost
Kapacita: 4 lůžka (z toho 2 klienti s PAS a 2 klienti s mentálním postižením)
Cílová skupina: osoby s kombinovaným postižením, mentálním postižením a zdravotním postižením či poruchou autistického spektra ve věku od 15 do 64 let
Adresa: Merklín 194, 334 52 Merklín u Přeštic
E-mail: pirko@diakoniezapad.cz
Provozní doba: celoroční nepřetržitý provoz (včetně všech svátků)

Náš tým

Michal Herajt

vedoucí pobytových služeb pro osoby s postižením Domov Radost, Můj 1+0, Pírko

Mobil: +420 773 683 190

E-mail: michal.herajt@diakoniezapad.cz

Bc. Lada Forstová, DiS.

koordinátor odborné práce

Mobil: +420 773 683 191

E-mail: lada.forstova@diakoniezapad.cz

Mgr. Markéta Nováková

koordinátor provozu

Mobil: +420 605 232 117

E-mail: marketa.novak@diakoniezapad.cz

Podporují nás

DĚKUJEME VŠEM NAŠIM PODPOROVATELŮM ZA TO, ŽE DÍKY NIM MŮŽEME POMÁHAT A ŘEŠIT ZAJÍMAVÉ PROJEKTY!

MPSV

Služba Pírko pro osoby s postižením je podpořena Ministerstvem práce a sociálních věcí v rámci dotačního titulu „Podpora sociálních služeb dle § 101a zákona o sociálních službách, Plzeňský kraj“ ze státního rozpočtu pro rok 2024.

Služba Pírko pro osoby s postižením byla v roce 2022 podpořena Ministerstvem práce a sociálních věcí také v dotačním programu B.

PK nové logo

Služba Pírko pro osoby s postižením je podpořena Plzeňským krajem v rámci dotačních titulů „Podpora sociálních služeb dle § 101a zákona o sociálních službách, Plzeňský kraj“ a „Podpora sociálních služeb v Plzeňském kraji 2024.“

Plzeňský kraj poskytuje účelovou dotaci na zabezpečení zdravotní péče ve službách Diakonie Západ pro klienty s mentálním postižením a autismem.

MP

Služba Pírko pro osoby s postižením je finančně podpořena Statutárním městem Plzeň prostřednictvím Odboru sociálních služeb.

SSP

Služba Pírko pro osoby s postižením je finančně podpořena Statutárním městem Plzeň prostřednictvím Odboru sociálních služeb.

cez

Nadace ČEZ v roce 2022 finančně podpořila vzdělávání pracovníků v projektu Bezpečně a šetrně s lidmi s autismem.

Za podporu opravdu moc děkujeme!

Pokud Vás naše služby zaujaly, podpořte naše aktivity např. zasláním jakékoli finanční částky na náš účet: 9339 9339 / 0800 pod variabilním symbolem 13.

Fotografie ze služby

Rychlý