Zachraňte chráněné bydlení

Image
CHB3

Klienti chráněného bydlení Diakonie Západ v Přešticích volají o pomoc!

 

Hniloba, která se nepozorovaně šířila zdmi a stropy chráněného bydlení v Přešticích, vyhnala 12 klientů s mentálním postižením a autismem z bezpečí. Akutní, neplánované vystěhování z domova kvůli riziku zřícení budovy je i pro zdravého člověka nepředstavitelně náročné, pro lidi s mentálním postižením či autismem to znamená katastrofu. Našli jsme pro ně provizorní ubytování, ale klienti se touží vrátit do svých zabydlených pokojů, ke svým těžce získaným a pro ně zcela zásadním jistotám. 

Náklady na rekonstrukci jsou nyní kalkulovány na 1,9 mil. Kč. To je pro Diakonii Západ, nestátní neziskovku, výdaj, který je bez pomoci firemních a individuálních dárců nezvládnutelný. Proto se obrací s prosbou o pomoc na veřejnost.

Image
Míša CHB
Image
klient CHB

Chráněné bydlení Můj 1+0 v Přešticích u Plzně je unikátní zařízení, které umožňuje lidem s mentálním postižením a poruchou autistického spektra žít naplno v domácím prostředí. Pomáháme jim s každodenními úkony, péčí o domácnost a řešením osobních záležitostí. Proč je pro tyto lidi nezbytné zůstávat v prostředí, které je pro ně známé a bezpečné? Klienti jsou velmi citliví vůči stresu a úzkostem, které vyvolá mnohdy maličkost či drobná odchylka od zavedené rutiny. V prostředí, které dobře znají, mohou lépe komunikovat a klidněji reagovat. V neznámém prostředí je jejich křehká psychika přetížena novými podněty. V provizorním bydlení mají z důvodu nedostatku místa jen základní osobní věci. To všechno jsou důvody, abychom rekonstrukci nouzově vystěhovaného chráněného bydlení v Přešticích zvládli co nejdříve.

Náš klient je olympijským medailistou!

Mezi klienty chráněného bydlení je i zkušený cestovatel a několikanásobný medailista Speciálních olympijských her, pan Petr Pavlíček. Díky své sportovní vášni (věnuje se sjezdovému lyžování) navštívil v roce 2005 Nagano, ze kterého si přivezl 3 bronzové medaile, Aljašku, Portugalsko, Řím či Anglii. Pan Petr má poruchu autistického spektra v kombinaci s lehkým až středně těžkým mentálním postižením. Ale ani to mu díky podpoře rodiny a přátel nezabránilo žít naplno. S přibývajícím věkem se stupeň postižení zvyšuje, a tak je pan Petr rád, že má své klidné a jisté zázemí právě v chráněném bydlení Diakonie Západ. Pomozte panu Petrovi vrátit se do svého pokojíčku, aby opět mohl procházet svůj velký kufr plný vzpomínek.

Sbírku "Zachraň chráněnko" podpořili
bywood

 

daliartcz

 

icefactory

 

kacaba

 

festival na ulici

 

peko

 

vodarna

 

Rychlý
kontakt