GRETA navštívila službu Terén pro ohrožené osoby

GRETA navštívila Terén pro ohrožené osoby
Tisková zpráva o návštěvě evropské agentury GRETA
08/11/2023

Dne 2. 11. 2023 hostila služba Terén pro ohrožené osoby evropskou agenturu GRETA (Group of Experts on Action against Trafficking in Human Beings), která patří pod Radu Evropy. Účastni byli i kolegové z Diecézní Charity Plzeň, KARO a CPIC pro Plzeňský kraj. Členové GRETA vybrali Diakonii Západ na základě naší činnosti v pracovní skupině proti vykořisťování cizinců a dalších aktivit, včetně proaktivního přístupu v tématu lidských práv migrantů a uprchlíků v ČR. Členy GRETA jsme seznámili s podmínkami pracujících cizinců v našem kraji a společně s partnery z neziskových organizací, upozornili na porušování jejich práv, vykořisťování i obchod s lidmi. Naše připomínky a poznatky se tak objeví i ve výsledných doporučení pro vládu ČR a budou sloužit pro další preventivní aktivity i legislativní změny pro období 2024 - 2026.